نماینده جهرم در مجلس:
سد سلمان‌ فارسی متعلق به منطقه خاصی نیست/ تصفیه خانه سد به جهرم منتقل می شود
زمان انتشار: 26 مرداد 1395 ساعت 13:17:16
تعداد بازدید: 1141
صحبت: محمدرضا رضایی، نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پسین جهرم گفت: تمام حوزه آبگیر سد سلمان فارسی در شهرستان جهرم واقع شده است.
وی با بیان اینکه مبنای این سد از روز نخست احداث تا کنون، تامین آب شرب شهرستان‌های مجاور آن بوده است، افزود: سدسلمان فارسی متعلق به یک نقطه و شهرستان خاص نیست بلکه این سد متعلق به نظام و کشور بوده و بر اساس نیاز شهرستان‌ها از آن استفاده می‌شود.
 
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همانطور که تامین آب شرب و برخی صنایع جهرم از این سد پیش بینی شده برای پایین دست سد و منطقه لارستان و قیروکارزین از منابع آب سد سلمان فارسی بهره‌مند می‌شوند.
 
وی با اشاره به صحبت‌هایی مبنی بر اختصاص سدسلمان فارسی به یک شهرستان خاص، بیان کرد: بیان حرف‌هایی که به اختلاف دامن زده می‌شود درست نبوده و رویکردمان باید به سمت همگرایی و وحدت باشد.
 
رضایی با بیان اینکه سهم هر منطقه از سدسلمان فارسی متناسب با نیازها تصمیمی است که توسط حاکمیت گرفته می‌شود، اظهارکرد: هرچند که عمده نیازهای کشاورزان قیروکارزین از این سد تامین شده و بخش دیگری از منابع آب نیز به منطقه لارستان اختصاص پیدا کرده است.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر سهم جهرم از سدسلمان فارسی واقع بودن قسمت آبگیر آن در حوزه این شهرستان است، خاطرنشان کرد: ما نیز نسبت به همسایه‌مان حسن نظر داشته و تاکید داریم که این سد باید به تمام شهرستان‌های مجاور خدمت داده و نیازهای آنان را نیز برطرف کند.
 
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کار انتقال آّب از سدسلمان فارسی به جد در حال انجام بوده و شبکه لوله‌گذاری در مراحل پایانی قرار دارد، گفت: دلیل تاخیر در اجرای این طرح جابه‌جایی تصفیه‌خانه جهرم از پایین دست سد و در منطقه قیروکارزین است که در این زمینه با تلاش و رایزنی‌های صورت گرفته موفق به انتقال آن به حوالی گردنه میل شدیم تا مدیریت مستقیم تصفیه‌خانه در شهرستان جهرم و زیر نظر اداره آب انجام شود.
 
 وی با بیان اینکه برای احداث این پروژه نزدیک به 70 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه سرزمینی جهرم در حال انجام است، خاطرنشان کرد: اینکه به خاطر جابه‌جایی تصفیه‌خانه یک سال از اجرای طرح عقب ماندیم در بلند مدت جبران شده و اما اعتقاد داریم وجود تصفیه‌خانه در جهرم به نفع شهرستان است.
 
رضایی ادامه داد: با توجه به اینکه تصفیه‌خانه می‌تواند مورد تهدید قرار بگیرد هر چه شهرستان اشراف بیشتری روی آن داشته باشد طبیعی است که تامین آب شرب مناسب اطمینانش بیشتر است.
 
وی با اشاره به اینکه احداث تصفیه‌خانه به سرعت در حال انجام است، گفت: با وجود نامساعد بودن وضعیت مالی دولت و تعطیلی بیشتر پروژه‌های عمرانی در کشور اما پروه آبرسانی از سدسلمان فارسی به جهرم فعال بوده و در حال انجام است.
 
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدواریم با اجرای هر چه سریع‌تر عملیات احداث تصفیه‌خانه بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن پروژه انتقال آب به جهرم را به بهره‌برداری برسانیم.
 

 

کد امنیتی:   
 [5 نظر]

محمد حسنی
Iran, Islamic Republic of
28 مرداد 1395   ساعت: 20:10:01

با سلام از گردانندگان محترم سایت صحبت انتظار میرود اطلاعاتی که به بینندگان منتقل میکنند صحیح باشد وبه گونه ای باشد که حساسیت های منطقه ای که هیچ نفعی برای الارستان ندارد تحریک نشود به اطلااع میرساند که اولا مخزن سد حجم مفیدی برابر یک میلیاردو صد میلیون متر مکعب اب دارد ثانیا میزان اب ی که قرار است به جهرم و صرفا برای شرب اختصاص یاب تقریبا نصف ابی است که برای مصارف شرب لارستان در نظر گرفته شده است بهتر است برای جلوگیری از حساسیت های بیمورد اداره محترم اب و فاضلاب لارستان اطلاع رسانی کند ضمنا از سایت محترم صحبت تقاا میشود اعلام فرماید چند در صد مردم لارستان از اب سد سلمان فارسی که باهزینه ای گزاف به منطقه لارستان منتقل سده برای شرب اشتفاده میکنند ممنون

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
27 مرداد 1395   ساعت: 15:44:28

نماینده محترم لارستان که در ایام انتخابات وعده انتقال آب خلیج فارس به لارستان داد چرا در این مورد سکوت کرده است. انتقال آب حلیج فارس پیشکش جلو تضییع حقوق مردم لارستان را بگیرید.

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
27 مرداد 1395   ساعت: 02:58:16

تیتر را دقت کنید. از یک طرف گفته مخصوص منطقه ای نیست از طرف دیگه گفته تصفیه خانه به جهرم منتقل میشه. خب چرا در منطقه قیر و کارزین نمونه. پس ظاهرا اختصاص به عده خاصی داره که باید از اونجا منتقل بشه

 
کارشناس کشاورزی
Iran, Islamic Republic of
27 مرداد 1395   ساعت: 02:49:04

نخیر آقای رضایی موضوع اینها نیست. موضوع این است که چاه های کشاورزی جهرم به عمق 600 متر رسیده و تا سال های آینده کشاورزی جهرم در خطر خواهد بود. پس راهی جز استفاده از آب سد سلمان برای جهرم نمانده. پس لطفا توجیه نکنید و موضوع احداث سد را هم تغییر ندهید.

 
یک مسئول پیشین
Iran, Islamic Republic of
27 مرداد 1395   ساعت: 01:27:41

اگر مبنای ساخت سد سلمان آب رسانی به لارستان نبوده پس چرا سال ها بودجه های آن را مسئوللان لارستان گرفتند و خرجش کردند؟

 
لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام