معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان خبر داد:
782 نفر داوطلب پنجمین دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در لارستان شدند
زمان انتشار: 8 فروردين 1396 ساعت 19:09:23
تعداد بازدید: 23
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: 782داوطلب تا پایان مهلت نام نویسی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان ثبت نام کردند. 
به گزارش صحبت نیوز و به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛جلیل حسنی با بیان این مطلب در سخنانی اظهار داشت: 174 نفر از داوطلبان نامنویسی شده در شهرستان لارستان در مناطق شهری و 571 نفر در مناطق روستایی و 37 نفر در مناطق عشایری هستند.
 
وی ادامه داد: 727 نفراز نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان لارستان نفر مرد و 55 نفر زن هستند. فرماندار ویژه لارستان خاطرنشان کرد: از مجموع داوطلبان شوراهای اسلامی در حوزه شهری 156 نفر مرد و 18 نفر زن هستند و از داوطلبان شوراهای روستایی نیز 536 نفر مرد و 35 نفر زن و از داوطلبان شورای اسلامی عشایری نیز 35 نفر مرد و 2 نفر زن هستند.
 
حسنی تصریح کرد: از تعداد 782 نفر شرکت کننده در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، تعداد 67 نفر مربوط به شهر لار، 22 نفر از شهر اوز، 11 نفر از شهر بنارویه، 14 نفر از شهرجویم،12 نفر از شهر عمادده، ۱4 نفر از شهر بیرم، 16 نفر از شهر لطیفی،17 نفر از شهر خور و تعداد 608 نفر مربوط به روستاها و عشایراست. معاون استاندار فارس بیان کرد: از 67 نفر شهر لار 58 نفر مرد و 9 نفر زن بوده اند و به ازای هر صندلی شورای شهر لار حدود 1۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.
 
وی در مورد مدارک تحصیلی داوطلبان انتخابات شورا در لارستان گفت: 3 نفر حوزوری، 7 نفر دکتری، 46 نفر کارشناسی ارشد،233 نفر لیسانس،43 نفر فوق دیپلم،180 نفر دیپلم و 270 نفر سواد خواندن و نوشتن هستند.
 
فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه میانگین سنی افراد شرکت کننده از 25 سال تا 73 سال می باشد و با اشاره به میانگین سنی داوطلبان شورای شهر و روستا لارستان ،گفت: جوان‌ترین داوطلب ، آقایی ۲۵ ساله و با مدرک دیپلم ودانشجو از روستای شاه غیب بوده و مسن ترین آنها 73 ساله از روستای بلوچی است . وی همچنین از افزایش حدود 16 درصدی ثبت نام نامزدها در حوزه لارستان نسبت به دوره گذشته خبر داد و افزود:تعداد کل ثبت نام در دوره قبل 679 نفر بوده که این رقم در این دوره به 782 نفر افزایش پیدا کرده است که از این میان قرار است 349 نفر به شورای اسلامی شهر ، روستا و عشایر راه یابند.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: انتخابات نماد مردم سالاری دینی در کشور است و روند استقبال از این رویداد بزرگ سیاسی در شهرستان مطلوب است. وی در پایان تاکید کرد: زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشور در شهرستان فراهم است و امنیت در منطقه لارستان بزرگ از ضریب بالایی برخوردار است و باید تمامی عوامل اجرایی انتخابات و رای مردم را به عنوان حق الناس، سالم و مرتب و بدون هیچ خدشه ای اجرا کنند.انتهای خبر/


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام