مروری بر کامنت های شما
چرا در لار برخي مي خواهند مسئولان را از مردم پنهان كنند؟!
زمان انتشار: 5 بهمن 1392 ساعت 13:21:12
تعداد بازدید: 3335
طي دو هفته گذشته تعدادي از مطالب سايت صحبت نو پر بحث تر از بقيه بودند. يكي از اين مطالب با موضوع اموال واگذار شده هلال احمر لارستان بود. تعدادي از كامنتهاي اين مطلب را بخوانيد:
دلسوز: «تمام» زمین ها و عوایدش متعلق به لارستان است نه درصدی از آن! مگر در تهران، شیراز و شهرهایِ بغل، زمین می فروشند و در لارستان هزینه می کنند که برای ما اینکار انجام شود؟! 

بدون نام: وکیل مجرب بگیرید و شکایت کنید. مبلغ کمی که نیست.

ورزشكار: هلال احمر لارستان با اینکه از نظر فضا وامکانات و درآمد غنی است ولی تیم فوتبال هلال احمر به گفته سرپرست تیمش به علت کمبود مالی در مسابقات دستجات لارستان نتوانست شرکت کند! این جای سوال دارد در حالي كه مي دانيم 18 تیم در این دوره شرکت کرده اند.

لاري پيگير: جالبه بدانید هلال اهمر ایران در جهرم، بزرگترین بیمارستان هلال احمر جنوب کشور (در کمپ قدیمیه عراقیها) را در دست ساخت داره. همچنین در چندین شهر فارس داروخانه هلال احمر تاسیس کرده اما در لار با این همه زمین، مجتمع تجاری تاسیس کرده !

بدون نام: چرا درمانگاه یا بیمارستان هلال احمر در لارستان ساخته نمی شه؟!

بدون نام: تشکل لارستان بیدار ورود نمایید ما هم با شما هستیم. اکتفا به یک مقاله و حرف نکنید.

بدون نام: ضمن تقدیر از طرح موضوع؛ مطلبی که مغفول مانده، نقش شهرداری در صدور پروانه ساخت یک مجتمع 5 طبقه (بر خلاف عرف طبقات محدوده زمین) و همچنین، تغییر کاربری [...] فاقد مصوبه کمسیون ماده 5 است که با گرفتن مبلغی بسیار اندک صورت گرفته است. آیا ایشان پیش از هر کسی از موضوع مطلع نبودند؟! آیا پروانه را شهرداری صادر نکرده است؟! آیا شهرداری کارفرمای طرح تفصیلی نیست و نمی توانست به آن، کاربری همچون فرهنگسرا و فضای سبز اختصاص دهد؟ آیا همین الان نمی تواند برای بقیه اراضی، تقاضای تخصیص کاربری فضای سبز از مشاور طرح تفصیلی بنماید؟ [...] دیگر اینکه خیابان روبروی 20 متری انتقال خون در داخل بیمارستان امام سجاد، در طرح اولیه شهرجدید، خیابان شهری بوده است، اما هلال احمر بصورت [...] برای آنجا سند در آورده و در زمان آقای صبورائی، قصد باز شدن این خیابان وجود داشت. اما با ممانعت رئیس شبکه بهداشت و هلال احمر و با شدت برخورد فرماندار وقت (که همگی لاری بودند!!) جلوی این کار هم گرفته شد و مانع از احیاي بخشی از این زمینها به نفع مردم شدند. [...]از قدیم گفته اند «از ماست که بر ماست» همه را نباید به گردن غریبه ها انداخت. با همین دو پیشنهاد پیگیری ثبت میراثی و تبدیل بقیه اراضی به فضای سبز، به راحتی می توان بخش بزرگی از آنها را به نفع مردم لار مصادره کرد. ما تلاشمان را کردیم، اما برخی [...]


از ديگر موضوعات پر بيننده و پربحث سايت صحبت نو «سفر استاندار فارس به لارستان» و مطالبي درباره انتصاب فرماندار جديد لارستان بود. از درج بعضي از اين كامنتها به دليل لحن تندشان معذوريم اما تعدادي ديگر از آنها را بخوانيد: 

لاري: دوشنبه شب آمدم پلیس راه. همه مسئولان دولت احمدی نژاد برای استقبال از احمدی استاندار دولت روحانی حضور داشتند. فقط آقای امیری نبود. اگر او هم بود جمعشان حسابی جمع بود!

بدون نام: [...] آقای احمدی عزیز یعنی یک لارستانی شرایط معاونت شما را ندارد؟ شما که فقط تعارف تحویل ما دادید؟ امروز 25 دی، 2 ماه از فرمانداری آقای نجیب زاده گذشت. همه مسئولان دولت احمدی نژاد سخت و محکم پشت میزشان نشسته اند. اگر به لارستان کم لطفی شده مجریان این کم لطفی چرا هنوز عوض نشده اند؟ [...]

روح ا.. : نمیدونم چرا همه تقصیرها رو گردن دولت احمدی نژاد میندازید! نه اینکه قبلش اوضاع لار خیلی گل و بلبل بود؟! 

بدون نام:  در گذشته ای نه چندان دور مدیریت لارستان کاملا امنیتی بود و براساس آن لارستان مدیریت شده است. اگر قرار باشد در این دوران هم با بهانه های [...] که از زبان [...] بیان می شد افراد توانمند منزوی شوند در عمل تفاوتی میان روحانی و احمدی نژاد نیست. بین احمدی و صادق عابدین هم تفاوتی نیست بین امیری و محتاجی و نجیب زاده هم!

بدون نام: چرا استاندار محترم در گراش و خنج و اوز ديدارهاي عمومي در مساجد با مردم داشته اند اما در لار بدين صورت نبود؟! چرا برخي ها مي خواهند مسئولين را از مردم فراري دهند؟! [...]

از شهرستان به قول شما رقيب: مثل اينكه شما صحبت نويي ها را بدجور جو گرفته است! چه خبرتونه همه چيز رو براي خودتون مصادره مي كنيد؟ چه كسي گفته احمدي به لارستان تمايل داره؟! حالا يه جمله گفت كه من عضوي از لارستان بزرگم دچار توهم شديد؟! همين يك قلم انتخاب فرماندار بومي را فعلا داشته باشيد تا اموراتتان بگذرد!!

بدون نام: برخی افراد با عنوان نمودن اینکه باید از همه نیروها استفاده شود سعی دارند همچنان نیروهای ناکارآمد خود را در برخی مناصب حساس نگه دارند. باید به این افراد گفت شماها که سرجایتان در مقامات مهم هستید این همفکران دولت جدید هستند که باید بگویند باید از همه استفاده شود. [...]

عليزاده: همانها كه در سال 84 پيروز شدند با داد و هوار مدعي همه مي شدند و به كمتر از حذف تك تك نيروهاي ميانه رو و اصلاح طلب از مديريت شهرستان راضي نشدند. نتيجه هم شد به قول نماينده و فرماندار 8 سال فرصت سوزي و ايام سختي و نداري براي لارستان.


 

کد امنیتی:   
 [2 نظر]

بدون نام
Iran, Islamic Republic of
4 بهمن 1392   ساعت: 17:12:15

بر ای اینکه با دولت روحانی میانه ای ندارند و میترسند دستشان توسط مردم پیش مسئولان رو شود

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
4 بهمن 1392   ساعت: 16:30:55

دليل پنهان كردم استاندار از مردم چند مورد مي تواند باشد: يك: ترس از مسائل امنيتي كه اين البته كار گروه حفاظت ايشان است و با توجه به اينكه در شهرهاي ديگر ديدار مردمي برقرار بوده پس مورد اول منتفي است. دو: مسئولان محافظه كار ترسيده اند كسي شعاري دهد يا چيزي به استاندار بگويد كه باعث تضعيف آنها شود. اين مورد مخصوص مديران محافظه كاري است كه خود مي دانند جايگاهي در بين مردم ندارند. سه: توجه بيش از حد به تشريفات و آبرومندي مراسم استقبال كه اين مورد هم باعث مي شود واقعيات منتقل نشود و همين است كه لارستان دچار ان است يعني پرده پوشي واقعايت و مشكلات ريز و درشت. چهار: دادن عقل خود به دست آدم هاي بي تجربه و كم سن و سال.

 
لوگوی دیجیتال