تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
نیازمند قوانین الزام آور در جهت رسیدگی به امور معلولین هستیم
13 آذر 1397   15:11:24 |  شهرستانها > لارستان
نیازمند قوانین الزام آور در جهت رسیدگی به امور معلولین هستیم

فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: توانمندی فکری و روحی بسیاری از معلولان، مشکلات جسمی آنان را تحت تاثیر قرار داده است. 

به گزارش صحبت نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در دیدار با تعدادی از نمایندگان جامعه معلولان شهرستان؛ در محل فرمانداری ضمن تبریک روز جهانی معلولین اظهارکرد: حس مطالبه‌گری باید در جامعه معلولین ایجاد شود و این افراد با داشتن آگاهی کامل از حقوق خود به مطالبه‌گری بپردازند.
 
وی با اشاره به این نکته که نبایستی بحث جداسازی معلولان در جامعه وجود داشته باشد، تأکیدکرد: تدوین برنامه ها و ایجاد ساختارهای جدید اجتماعی باید به سمتی برود که افراد دارای معلولیت از بطن جامعه جدا نشوند.
 
فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه اداره بهزیستی باید دستگاهی مطالبه گر از دیگر سازمان ها و ارگان ها برای احقاق حقوق شهروندی معلولان باشد، افزود: در این راستا خود سازمان بهزیستی نیز باید به وظایف خود به خوبی عمل کند و توجه بیشتری به این قشر افراد جامعه داشته باشد.
 
حسنی با بیان اینکه مسوولان ذی‌ربط باید برای حل برخی مشکلات معیشتی موجود معلولان جامعه کشورمان که در حال حاضر با آن روبه‌رو هستند، با ایجاد راهکار مناسب بیش از اینها تلاش کنند، گفت: معلولان افرادی توانمند، با استعداد و با ظرفیت‌های بالا هستند و از این رو ضروری است بیش از اینها به آنها توجه کرد.
 
معاون استاندار فارس ادامه داد: در جامعه معلولین زیاد جسمی و ذهنی با استعدادی داریم که در حرفه خود موفق‌تر از افراد سالم هستند که معلولان باید به خودشان افتخار کنند.
 
وی در ادامه با تاکید بر اینکه معلولان با وجود مشکلات جسمی و حرکتی دارای توانمندی‌ها و معلولان افرادی توانمند با ظرفیت‌های بالا و زیادی هستند؛ تصریح کرد: برخی انسان‌ها با وجود اینکه دارای ظاهر سالمی دارند، اما از درون از مشکلات عدیده ای رنج می‌برند و چه بسا مشکلات آنان به مراتب از معلولان جسمی نیز بیشتر باشد.
 
حسنی با اشاره به این مطلب که نیازمند قوانین الزام آور در جهت رسیدگی به امور معلولین هستیم؛ تاکید کرد: اگر فرد معلول خود را باور کند و اعتماد به نفس داشته باشد و امید به زندگی را در خود تقویت کند، هیچگونه مشکلی نمی تواند مانع پیشرفت و موفقیت او شود.
 
وی با بیان اینکه لارستان پهناورترین شهرستان استان فارس با جمعیت زیاد می باشد، خواستار توجه اداره کل بهزیستی استان فارس به این منطقه گسترده شد.
 
فرماندار ویژه لارستان در پایان سخنانش تاکید کرد: امیدواریم با تعامل و همکاری بیشتر، وضعیت معلولین روز به روز بهتر شود، تا این عزیزان در کمال آرامش و رفاه به ادامه زندگی بپردازند. در ادامه لوح زیبایی که دست ساخته یکی از معلولین شهرستان بود؛ تقدیم فرماندار ویژه لارستان گردید.
 
پیش از این نیز علیرضا بال افکن رییس بهزیستی لارستان و خانم اثنی عشر مشاور مدیر کل بهزیستی استان فارس به ایراد سخن پرداختند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ همچنین محمدرضا زائر و غلامرضا ذهابی به نمایندگی از جامعه معلولین شهرستان لارستان، مسائل و مشکلات معلولان را بیان کردند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به پايگاه خبري تحليلي صحبت - خبر و تحليل تحولات جنوب ايران می باشد.

آدرس: