تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
دانشگاهیان با تأسی از سیره ائمه راه بروز عقاید انحرافی را مسدود کنند
28 تير 1398   08:57:18 |  شهرستانها > لارستان
دانشگاهیان با تأسی از سیره ائمه راه بروز عقاید انحرافی را مسدود کنند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: دانشگاهیان با تأسی از سیره امامان معصوم راه بروز عقاید انحرافی و التقاطی در جامعه را مسدود کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان؛ به مناسبت میلاد سراسر نور هشتمین آفتاب آسمان امامت و ولایت امام رضا(ع) ظهر امروز جشن باشکوهی با حضور رئیس، هیئت رئیسه و كاركنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان برگزار شد.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان در این مراسم معنوی با تشریح فضایل آن امام معصوم اظهار کرد: شناخت معارف اهل بیت و پیروی از آنان وظیفه قطعی نخبگان در جامعه اسلامی است و در نظامی كه به نام جمهوری اسلامی مزین شده است، اندیشمندان و فرهیختگان آن باید ارزش‌های اساسی و اسلامی آن را شناخته و از جان و دل آن را تبلیغ و ترویج كنند.
 
مهدی زارع ادامه داد: بزرگداشت مقام و فضائل ائمه اطهار، تعظیم شعائر الهی بوده که در قرآن به آن اشاره شده و موجب تقویت هویت فرهنگی و اجتماعی جامعه دینی ما می‌شود.
 
وی به حدیث سلسله‌الذهب اشاره و اظهار كرد: امام رضا(ع) محور اتصال و پیوند مردم با خدا و خط تشخیص انحراف از حقیقت و راستی است و به همین دلیل در عقاید كلامی ما نقش آن امام همام و تلاش‌های منحصربه‌فرد ایشان در احیای علوم اهل بیت(ع) بسیار برجسته بوده و بر هیچ صاحب نظری پوشیده نیست به‌گونه‌ای که مخالفان و موافقان، ایشان را عالم آل محمد(ص) نام نهاده‌اند.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان اظهار كرد: آن امام معصوم در زمان خود با مناظرات پرشور و علمی، فضای خوب و قابل قبولی را برای شیعیانی كه تا آن روز در سختی و مشقتی سنگین روزگار می‌گذراندند، پدید آورد و آنچنان تأثیر شگرفی بر جامعه خود ایجاد كرده كه علاوه بر تسلیم مأمون در برابر حقانیت اهل بیت(ع)، سبب شد شیعیان آزادی عمل بیشتری داشته باشند.
 
زارع بیان كرد: فعالیت‌های امام رضا(ع) در مناظرات كلامی ایشان خلاصه نشده و مبارزات سیاسی آن امام همام در طول زندگانی ایشان مشهود و برجسته است و در این راه جان خود را فدای آرمان سیاسی و احیای سنت جدش كرد و در این راه از هجمه‌های ناجوانمردانه دشمنان نهراسیده تا درس بزرگی برای زندگانی ما باشد.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان خاطرنشان كرد: دانشگاهیان با تأسی از سیره معصومین(ع) و بیان ظلم‌ستیزی امامان معصوم، باید جبهه دشمنان دین و ایمان را محدودتر كرده و با مناظرات علمی خود، راه بروز و هجوم عقاید انحرافی و التقاطی را در جامعه مسدود کنند.
 
شایان ذکر است در ابتدای این مراسم معنوی، علی ملك‌زاده و مجید عالی دو نفر از كاركنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان در مدح فضایل آن امام همام، اشعاری را قرائت کردند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به پايگاه خبري تحليلي صحبت - خبر و تحليل تحولات جنوب ايران می باشد.

آدرس: