تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
سلامت و نشاط اجتماعی از موضوعات اساسی است که باید در مدارس مورد توجه جدی قرار بگیرد
9 آذر 1398   12:00:23 |  شهرستانها > لارستان
سلامت و نشاط اجتماعی از موضوعات اساسی است که باید در مدارس مورد توجه جدی قرار بگیرد

با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، فعالیت سفیران سلامت دانش آموزی مدارس شهرستان لارستان آغاز شد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، نماینده مردم شهرستان‌های لارستان خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی، زارعی رئیس اداره سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، معاون اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش لارستان، رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان، معاون بهداشتی وی، رئیس بیمارستان امام رضا علیه السلام لار، جمعی از مسئولین، معتمدین، خیرین و جمع زیادی از دانش آموزان عضو این مجموعه فرهنگی، فعالیت سفیران سلامت دانش آموزی مدارس شهرستان در آموزشگاه حاج رضا نجف پناه لارستان آغاز شد.
 
در این مراسم که علاوه بر دانش‌آموزان، تعدادی از مربیان، مدیران و کارشناسان حوزه سلامت در مدارس این شهرستان نیز حضور داشتند، فرماندار ویژه لارستان در سخنانی ترویج فرهنگ سلامت و تندرستی در بین دانش‌آموزان، اعضای خانواده و دیگر افراد جامعه را مهم‌ترین رسالت سفیران و یاوران سلامت دانست و بر آن تاکید کرد. حسنی تصریح کرد: یکی از الزامات و یکی از موضوعات اساسی که باید در مدارس و در بین جوانان و نوجوانان و به خصوص دانش آموزان گسترش پیدا کند، بحث سلامت و نشاط اجتماعی است و این موضوع در قالب اجرای ویژه برنامه های هنری همچون اجرای سرود، نمایش و موضوعاتی که نشاط و شادابی را بوجود دارد و پیام آور سلامتی و ارزش های اجتماعی باشد، تاثیر گذارتر است.
 
وی یادآور شد: اگر بناست سلامت در جامعه نهادینه گردد، بایستی آگاهی و حساسیت ایجاد شود و اگر از همین الان در بین دانش‌آموزان و نوجوانان این حساسیت ایجاد، و ذهن دانش آموزان به موضوع سلامت معطوف شود، قطعاً در سلامت خود و خانواده های آنان تاثیر بسزایی دارد.
 
معاون استاندار فارس با بیان اینکه همه می دانیم اگر سلامت در جامعه نباشد، فعالیت اجتماعی هم نیست و در کل هیچ فعالیتی اجتماعی بدون سلامت جسمی و فکری نتیجه‌بخش نیست، افزود: ضروری است همه دانش آموزان و آحاد مردم جامعه در موضوع سلامت جدی باشند و آن را در جامعه نهادینه کنند و بیشتر از گذشته به آیندگان منتقل نمایند.
 
فرماندار ویژه لارستان از مدیریت آموزش و پرورش لارستان و دانشکده علوم پزشکی شهرستان که در راستای سلامت دانش آموزان قدم برمی‌دارند، تشکر کرد.
 
در این مراسم همچنین نماینده مردم شهرستان‌های لارستان خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی، رئیس اداره سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، معاون اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش لارستان و معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی شهرستان نیز پیرامون موضوع سلامت دانش‌آموزان به ایراد سخن پرداختند.
 
در پایان حکم مهدی اسماعیلی رئیس اداره آموزش و پرورش لارستان به عنوان رئیس اداره بهداشت و تغذیه دانش آموزان مدارس شهرستان به وی تقدیم شد، همچنین دانش آموزان محمد امین حسنی و امیرحسین هاشمی نیز به عنوان نمایندگان سفیران سلامت مدارس شهرستان معرفی شدند و سوگندنامه قرائت کردند.
 
مسئولین در ادامه از نمایشگاه دست ساخته های دانش آموزان در موضوع سلامت نیز بازدید کردند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به پايگاه خبري تحليلي صحبت - خبر و تحليل تحولات جنوب ايران می باشد.

آدرس: