تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
طرح های آبخیزداری و آبخوانداری راهکاری برای مقابله با خشکسالی است
2 بهمن 1398   11:46:50 |  بخش ها > صحرای باغ
طرح های آبخیزداری و آبخوانداری راهکاری برای مقابله با خشکسالی است

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، از ۱۳ طرح اجرا شده آبخیزداری در روستای هرمود بخش صحرای باغ لارستان بازدید کرد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان به همراه احمد دلاور معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و منصور رضایی رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان، از ۱۳ طرح اجرا شده آبخیزداری در روستای هرمود بخش صحرای باغ لارستان بازدید کرد.
 
در این بازدید فرماندار ویژه لارستان ضمن تشکر از اقدامات اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان لارستان و به ویژه خیرین بزرگوار در عرصه احداث کنترل سیلاب و طرح های آبخیزداری، در سخنانی اظهار داشت: اجرای این طرح ها با هدف کنترل سیلاب، جلوگیری از فرسایش خاک و تغذیه سفره‌های آب‌های زیرزمینی صورت می گیرد.
 
وی ادامه داد: اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری از کارهای اولویت داری است که توسط فرمانداری و اداره منابع طبیعی لارستان در حال پیگیری است، چرا که می توان با جمع آوری نزولات آسمانی، سفره های زیرزمینی شهرستان را تقویت کرد.
 
حسنی اضافه کرد: حجم آبگیری این 13 طرح بند های خاکی، 470 هزار مترمکعب، حجم خاکریزی آنها 500 هزار متر مکعب، ارتفاع بند ها از سطح زمین تا تاج از 8 متر تا 13 متر و طول بندها از 32 متر تا 170 متر می باشد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ برای اجرای این طرح‌ها بیش از ۵۰ میلیارد ریال توسط خیر آقای سید قطب الدین محمدی هزینه شده است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به پايگاه خبري تحليلي صحبت - خبر و تحليل تحولات جنوب ايران می باشد.

آدرس: