تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
پارک جنگلی لار برای استفاده عموم مردم  در اختیار شهرداری قرار گیرد
29 ارديبهشت 1399   10:13:08 |  شهرستانها > 
پارک جنگلی لار برای استفاده عموم مردم در اختیار شهرداری قرار گیرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: پارک جنگلی لار نیازمند ساماندهی جهت استفاده عموم مردم است، برای این منظور لازم است در اختیار شهرداری قرار گیرد. 

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در نشست با دکتر خسرو شهبازی معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، در سخنانی تاکید کرد: با توجه به ناملایمات جوی و خشکسالی های پی در پی در منطقه جنوب می‌طلبد که طرح جنگل کاری و بیابان زدایی همچنان یکی از برنامه های اصلی سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور در خطه لارستان بزرگ باشد، چراکه یکی از نیازهای این شهرستان، اجرای طرح جنگل کاری، درختکاری و بیابان زدایی است.
 
وی با بیان اینکه خیرین منطقه لارستان در تمامی حوزه ها خوب درخشیده اند و اخیرا نیز در بحث آبخیزداری نیز ورود پیدا کرده اند؛ تصریح کرد: با توجه به خشکسالی چندسال اخیر در جنوب استان فارس و کاهش افت سفره‌های زیرزمینی، در منطقه صحرای باغ اخیراً ۱۳ بند خاکی توسط یکی از خیرین احداث و به بهره برداری رسیده است که این خود از نظر تقویت سفره های آب زیرزمینی منطقه صحرای باغ بسیار موثر و برای کشاورزان نیز مفید بوده است.
 
فرماندار ویژه لارستان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در زمینه تخصیص اعتبار برای احداث سدهای خاکی و اینکه در یکسال اخیر 7 طرح آبخیزداری با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال در منطقه لارستان افتتاح و یا در دست اجراست؛ بیان کرد: از این مبلغ، 230 میلیارد ریال توسط دولت و 70 میلیارد ریال توسط خیرین برای اجرای این طرح ها هزینه شده است.
 
حسنی ادامه داد: با هم‌افزایی بین خیرین، بخش خصوصی و دولت می‌توان اقدامات خوبی در زمینه بیابان‌زدایی، احداث سد و رونق مجدد بخش کشاورزی انجام داد. معاون استاندار فارس اضافه کرد: اگر انگیزه برای خیرین و سرمایه گذاران در این منطقه ایجاد شود می‌توانند کارهای بزرگ و طرح‌های بزرگ اشتغال زایی را در این منطقه انجام دهند که طرح های آبخیزداری و آبخوانداری از چنین پروژه هایی است که می توان در این منطقه احداث شود.
 
وی توجه جدی منابع طبیعی به همکاری در اجرای طرح های تولیدی و خدماتی که اشتغال واقعی در پی دارد را از دیگر خواسته‌های خود از معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد و همکاری با شهرداری در جهت استفاده بهینه از پارک جنگلی شهر لار را مورد تاکید جدی قرار داد. فرماندار ویژه لارستان در پایان سخنانش تاکید کرد: با تقویت مشارکت مردم در این حوزه می‌توان سرمایه‌گذاری مردم و کشاورزان را برای اجرای طرح‌های آبخیزداری افزایش داد، به گونه‌ای که تاکنون این شهرستان، پیش‌رو در حوزه خیران حوزه آبخیز در سطح استان بوده است. در این نشست همچنین احسان طاهری و احمد دلاور معاونین فرمانداری ویژه لارستان، ترحم بهزاد مدیرکل دفتر فنی مرتع سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، عباس گراوند معاون دفتر حقوقی سازمان جنگل ها مراتع وآبخیزداری کشور، شهرام منتصری مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس، صولتی مدیرکل فرودگاه بین المللی آیت الله آیت اللهی لارستان، قنبرنژاد شهردار لار، میرپور رئیس شورای اسلامی شهر لار و رضایی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری لارستان نیز حضور داشتند و مواردی را مطرح کردند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به پايگاه خبري تحليلي صحبت - خبر و تحليل تحولات جنوب ايران می باشد.

آدرس: