تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
خانه هلال شهر دهکویه لارستان به نمایندگی از 71 خانه هلال استان فارس افتتاح شد
27 شهريور 1399   09:41:55 |  بخش ها > مرکزی
خانه هلال شهر دهکویه لارستان به نمایندگی از 71 خانه هلال استان فارس افتتاح شد

بصورت ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهور؛ خانه هلال شهر دهکویه لارستان به نمایندگی از 71 خانه هلال استان فارس افتتاح شد. 

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ در مراسمی به صورت ویدیو کنفرانس توسط ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و قهرمانی معاون داوطلبان هلال احمر استان فارس، احمد دلاور معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، محسن زمانی رییس جمعیت هلال احمر لارستان، محسنی رییس هلال احمر گراش، شهردار، معتمدین شهر دهکویه و جمعی از امدادگران هلال احمر شهرستان های، خانه هلال شهر دهکویه لارستان به نمایندگی از ۷۱ خانه هلال در استان فارس، به بهره برداری رسید. 
 
معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان در این مراسم در سخنانی گفت: تاسیس خانه های هلال در کنار بسیاری از اقدامات و دستاوردهای درخشان دولت و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی، یکی از خلاقیت ها و ایده های نو در دولت تدبیرو امید است که بدون شک تاثیر و نقش تعیین کننده ای در کاهش میزان تلفات و خسارات در مواقع بروز حوادث خواهند داشت.
 
جلیل حسنی تصریح کرد: راه اندازی خانه هلال کار خوبی است، چرا که امداگران خانه هلال می‌توانند، در زمان حوادث غیرمترقبه، قبل از اینکه نیروهای اصلی ستاد مدیریت بحران وارد عمل ‌شوند، بتوانند کار امدادی را انجام بدهند که این خود باعث آسیب کمتر به مردم می شود.
 
وی افزود: یکی از پارامترها و شاخص های اساسی برای کاهش میزان خسارات در مواقع بروز بحران ها و بلایای طبیعی حضور و مشارکت مردم به ویژه جوامع محلی است که خانه های هلال بهترین و مناسب ترین راهکار و شاخص برای تحقق این مهم خواهند بود.
 
فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه هم اینک بیش از ۴۰۰ نفر امدادگر هلال احمر در این شهرستان وظیفه امداد رسانی و کمک در مواقع بروز بحران ها را بر عهده دارند، گفت: از جمله کارکردهای مهم خانه های هلال که به صورت داوطلبانه و خودجوش نیز اداره می شوند، تسریع و شتاب بخشی به امدادرسانی برای کاهش میزان تلفات و خسارات جانی و مالی در مواقع بروز بحرانهاست.
 
معاون استاندار فارس ابراز داشت: مناطق جنوبی استان فارس همواره محل جولان حوادث و بلایای طبیعی از جمله قرار گرفتن این منطقه بر روی گسل زلزله است که راه اندازی خانه های هلال در بخش ها و مناطق پرمخاطره و زلزله خیز، کمک شایانی به کاهش میزان خطرات و آسیب های ناشی از حوادث در این حوزه خواهد کرد.
 
حسنی با بیان اینکه آمادگی و آموزش می تواند از خسارات حوادث بکاهد، عنوان کرد: تشکیل خانه‌های هلال به نوعی واگذاری کار به افراد است که می تواند نقطه قوتی برای هلال احمر باشد و با آموزش های ساده می توان مشکلات را به حداقل رساند.
 
نماینده عالی دولت در لارستان افزود: یکی از مزیت های برپایی این خانه ها که به نوعی از اهداف آنها تلقی می شود کاهش تلفات و خسارات در هنگام حوادث است، چرا که اعضا در این خانه‌ها آموزش‌های لازم جهت امدادرسانی را کسب می کنند.
 
وی یادآور شد: علاوه بر خانه هلال دهکویه، شهرهای بیرم، عمادشهر و روستای حسین‌آباد بیرم نیز دارای خانه هلال می شوند و برای راه اندازی خانه هلال در دیگر شهرها و روستاهای منطقه لارستان نیز پیگیری های لازم صورت می پذیرد.
 
حسنی در خاتمه با بیان اینکه خدمت امدادگران در هلال احمر، صادقانه، داوطلبانه و بدون چشمداشتی می باشد، گفت: پیش از این نیز درشهرهای جویم و بنارویه، خانه هلال راه اندازی شده است.
 
درویشی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس نیز به صورت ویدئو کنفرانس در سخنانی از حضور فرماندار ویژه لارستان و تمامی امدادگران شهرستان تقدیر کرد.
 
در خانه هلال دهکویه لارستان 10 تیم امدادی برادران شامل ۵۰ نفر و پنج تیم امدادی خواهران شامل ۲۵ نفر در مجموع ۷۵ نفر کار امدادی را در شهر دهکویه، کورده، بریز و روستای دنگز انجام می دهند. تجهیزات این خانه هلال توسط خیر محلی با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال تامین شده است.
 
گفتنی است امروز 1400 خانه هلال در کل کشور افتتاح و به بهره برداری رسید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به پايگاه خبري تحليلي صحبت - خبر و تحليل تحولات جنوب ايران می باشد.

آدرس: